Hakkımızda

TEDAŞ SPOR KULÜBÜ VE YAZ OKULU

Bizim Hikayemiz

TEDAŞ Spor Kulübü Türk Sporuna katkı sağlamak amacı ile 1994 yılında kurulmuş bir spor kulübüdür. TEDAŞ gibi Ülkemizin önde gelen kuruluşlarından biri tarafından desteklenmesi kulübün kısa sürede istediği başarıları elde etmesini sağlamıştır.

Şuanda Güreş branşında aktif olan spor kulübümüzde, birçok Türkiye Şampiyonu Güreşçi yetişmekle kalmamış, Avrupa ve Dünya Şampiyonları hatta Olimpiyat Oyunları Şampiyonu yetiştirerek Ülkemiz sporuna büyük hizmetlerde bulunmuştur.

Elde edilen diğer büyük bir başarı ise, takım olarak alınan Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğudur.

Halen altyapısından yıldızlar ve gençler kategorisinde milli takıma birçok sporcu veren kulübümüz Türkiye’nin en köklü ve en güzide spor kulüplerinden biri olarak özellikle güreş branşında lokomotif görevi görmektedir.

TEDAŞ sadece performans sporuna destek vermemiş, yaptığı sosyal tesislerle Ankara halkına da hizmet vermeyi hedeflemiştir.

TÜRKİYE SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONU

2017 - Başarımız


Ankara TEDAŞ Spor Kulübü

ANKARA – Gençler Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonaları sonrası kıran kırana geçen mücadelelerde minderin genç pehlivanları tüm hünerlerini sergiledi. Yapılan müsabakalar neticesinde Ankara TEDAŞ Spor Kulübü şampiyon oldu.

Kayıt Bilgileri & Program